loading
  • Uued võimalused: Opel ja Vauxhall asuvad tulevikus PSA-ga ühe katuse all
  • Edukas koostöö: PSA-ga koostöös valminud Opel Crossland X-i esitlus
  • Dünaamiline duo: Opeli uute mudelite Insignia Grand Sport ja Sports Tourer esmaesitlus

Tegevjuht Karl-Thomas Neumann avab Genfi autonäitusel Opeli väljapaneku

Rüsselsheim/Genf. Täna hommikul avas Karl-Thomas Neumann 87.ndal Genfi autonäitusel (7. ˗19. märts) Opeli/Vauxhalli väljapaneku. Opel Grupi tegevjuht rääkis rahvusvahelistest ajakirjanikest koosnevale kuulajaskonnale päev varem Pariisis teatavaks tehtud liitumisest PSA grupiga. Hiljem tutvustas ta PSA-ga ühiselt välja töötatud Opeli uut mudelit Crossland X. Lisaks esitleti avalikkusele esmakordselt ka teise põlvkonna Insigniat. Karl-Thomas Neumann tutvustas koos disainiosakonna asepresidendi Mark Adamsiga viieukselist luukpära Insignia Grand Sport ja mahukat universaali Insignia Sports Tourer. Pressikonverentsi kanti üle ka veebis ja seda saab vaadata meediaplatvormil GOMEX Newsroom. Kõik Genfi autonäitusega seotud Opeli pressiteated on saadaval veebilehel media.opel.com.

Rääkides PSA-ga liitumisel Opelile avanevatest uutest võimalustest,

lausus Opeli tegevjuht Neumann: “Nüüd on meil võimalus tõelise Euroopa meistri loomiseks. Me lõikame kasu täiesti uuest tegevusmahust, aga ka ühisest autode väljatöötamise võimalusest, mõlema firma tugevatest külgedest ning nende ülimotiveeritud ja äärmiselt professionaalsete oskustega töötajatest.”

Opel ja PSA on teinud tihedat koostööd juba neli aastat. Genfis tutvustas Karl-Thomas Neumann stiilset Opel Crossland X-i – eduka koostöö esimest tulemust.

Ülimoodsa tehnoloogiaga lahe crossover

Genfis esitletakse avalikkusele esmakordselt ka uut stiilset Crossland X-i. Uuel mudelil on julge disain ja linnamaasturi voorused ning lisaks linnasõite lihtsustavad omadused. Mitmekülgne crossover pakub oma segmendi mahukaimat, tervelt 520-liitrist pakiruumi (kui autos on viis sõitjat) ning kõrgemal asuvaid istmeid, mis tagavad suurepärase vaate. Nii juht kui ka kõrvalistuja saavad nautida auhinnalisi AGR-sertifikaadiga ergonoomilisi istmeid – sellist mugavust pakub antud segmendis ainult Opel (mudelites Crossland X ja Mokka X). Lisaks on tagaistmel sõitjatel võimalik istet 150 mm pikisuunas reguleerida. Niimoodi on Crossland X veelgi mitmekülgsem.

Opeli uus crossover pakub mitmeid ülimoodsaid tehnoloogiaid, mis muudavad igapäevsõidud veelgi ohutumaks, lihtsamaks ja meeldivamaks. Adaptiivsed täis-LED esituled (AFL), esiklaasinäidik, panoraam-tahavaatekaamera koos parkimisabiga, jalakäija tuvastamise ja automaatse hädapidurdusega avariiennetussüsteem, sõiduraja hoidmise süsteem, juhi väsimust tuvastav süsteem ja külgmise pimeala hoiatus on vaid mõned näited. Suurepärast digitaalset ühenduvust pakuvad OnStar ja moodsad IntelliLinki teabe- ja meelelahutussüsteemid, mis olenevalt seadmest ühilduvad Apple CarPlayga ja Android Autoga.

Uus Opel Insignia

Tegevjuht Karl-Thomas Neumann avab Genfi autonäitusel Opeli väljapanekuUhiuus Opel Insignia on suurepärases vormis. Uut mudelit iseloomustab suurele kupeele omane sportlik elegants, ta on tänu oma täiesti uuele arhitektuurile kompromissitult mahukas ning nauditav juhtida, äärmiselt turvaline ja mugav – täpselt nagu üks tõeline lipulaev olema peabki. Teise põlvkonna Insignia ei avalda muljet mitte ainult oma pilkupüüdva kuju ning erakordselt mugava ja meeldiva interjööriga, vaid pakub ka laias valikus intelligentseid tehnoloogiaid alates uuenduslikest Opel IntelliLux LED® maatriksesituledest ja kaasaegsest pöördemomendi juhtimisega nelikveosüsteemist kuni ülimoodsate juhiabisüsteemideni ja esiklaasinäidikuni. Endisest veelgi paremat turvalisust täiustab jalakäijaid kaitsev aktiivne mootoriruumi kaas. Lisaks on Insignia saadaval Opelile tüüpilise tippklassi ühenduvusega ja nutitelefoni integreerimisvõimalusega, mille juurde kuulub nüüd ka funktsioon OnStar koos isikliku assistendi teenusega. See teenus võimaldab Insignias sõitjatel läbi OnStari nõustaja hotellituba broneerida[1] ja parkimiskohta leida[2] – ning kliendiga suhtleb inimene, mitte arvuti. Ent eelkõige avaldab Insignia muljet just oma dünaamiliste sõiduomaduste, suurema ruumikuse ja esmaklassilise hinna/kvaliteedi suhtega, esitades tõsise väljakutse isegi premium-brändidele.

Uus lipulaev on ka esimene Opeli mudel, mis on saadaval pöördemomendi juhtimisega intelligentse nelikveo, kaheksakäigulise automaatkäigukasti ja 360° kraadise kaameraga. Koos tõhusate uue põlvkonna turbomootorite, kuni 200 kg kergema kaaluga (olenevalt versioonist) ja madalamal asuvate istmetega on uued Opel Insignia Grand Sport ja Sports Tourer endisest veelgi nobedamad ja annavad juhile vahetu ning nauditava juhtimiselamuse.

Opel Exclusive’ga eristute

Tegevjuht Karl-Thomas Neumann avab Genfi autonäitusel Opeli väljapanekuLisaks kahe uue Opel Insignia mudeliversiooni ja uute OnStari teenuste debüüdile on Genf tunnistajaks ka uue programmi Opel Exclusive lansseerimisele. See programm võimaldab klientidel teistest eristuda ja oma Insigniat vastavalt enda isiklikule maitsele personaalsemaks muuta. Opel Exclusive annab klientidele võimaluse valida piiramatu värvivaliku hulgast endale meeldiv toon. Opel Exclusive meeskond saab hakkama kõigega,  olenemata sellest, kas klient soovib oma lemmiklipsuga või armastatu silmade värviga sobivat autot.

Kui sobiv värvitoon on leitud, saab Opel Exclusive klient valida endale kolme erineva viimistluse seast sellise, mis just tema isikupära väljendaks. Uuenduslik kolmekihiline viimistlus on tavavärvist intensiivsema tooniga ja siledama pinnaga, mis saavutatakse tänu kolmele värvikihile. Metallikvärv peegeldab paremini valgust ja annab auto kerele kauni sillerdava läike. Pärlmuttervärvis olevad peened kristalliosakesed toovad esile värvi erakordselt loomuliku pärlja sära.

Lisaks pakub Opel Exclusive pidevalt laienevat lisavarustuse valikut, kuhu kuuluvad vaid Exclusive klientidele mõeldud mitmesugused nahksisud, veljed ja dekoratiivsed disainielemendid, mis võimaldavad autot veelgi originaalsemaks muuta.

Programmi Exclusive raames on Opelil plaanis hakata pakkuma ka uusi digitaalseid lahendusi: näiteks võimalust tutvuda esinduses auto erinevate versioonidega ülikõrglahutusega 4K pildi abil ning liitreaalsust, mis lubab klientidel oma uut autot hämmastava täpsuse ja selgusega kogeda ja kaasahaaravat elamust nautida.

„7/2017“

Uued Insignia Grand Sport ja Sports Tourer koos Crossland X-ga on põhitegijad Opeli projektis „7/2017“, mis seisneb seitsme uue mudeli lansseerimises käesoleva aasta jooksul.  

Nende mudelitega liituvad uuenduslik Opel Ampera-e, mis jätab NEDC-tsüklis (uus Euroopa sõidutsükkel) saadud 520-kilomeetrise sõiduulatusega teised elektriautodest rivaalid seljataha, seiklushimuline Opel Insignia Country Tourer ning endisest veelgi mugavam ja paindlikum Opel Vivaro. Lisaks toob Opel turule uue mudeli Grandland X. Crossland X hakkab lisaks nelikveolisele Mokka X-le täiendama järjest menukamat väikeste crossoverite ja linnamaasturite segmenti ning Grandland X ahvatleb kompaktklassi crossoverit otsivaid kliente.

Tagasi ülesse