loading
  • Erakordsed universaalid: Opel Astra ja Opel Insignia Sports Tourer mahutavad rohkelt pagasit
  • Puhkusele: õhutuse ja massaažifunktsiooniga komfortistmed lõõgastavaks sõiduks
  • Turvaline pagas: FlexOrganizer®-i pakett hoiab pagasi ja väikesed esemed korras ja turvaliselt
  • Erakordne nähtavus: IntelliLux LED®-i maatrikstuled ja 360° kaamera parema turvalisuse heaks
  • Tipptaseme ühenduvus ja meelelahutus: navigeerige, surfake internetis ja nautige muusikat

Stiilsed klassikud: üliruumikad Opel Sports ToureridRüsselsheim. Lihavõttepuhkus on ukse ees – käes on aeg pakkida autosse pere, koer, spordivarustus, palju pagasit ning võtta siht mägedesse või mere äärde. Sellisele autoreisile on vaja saatjat, kus on palju ruumi ja mugavust – Opeli tippuniversaalid on klassikaline esimene valik. Praktiline lisavarustus, eriti ruumikas pakiruum ja tänapäevane info- ja meelelahutussüsteem teevad Astra Sports Tourerist ja Insignia Sports Tourerist ideaalsed sõidukid nii puhkuse ajaks kui ka igapäevaste töökohustuste täitmiseks. Mõlemal XL-mudelil on palju pakkuda, näiteks turvaline ja praktiline lisavarustus ja tarvikud, mis muudavad pikad sõidud veel mõnusamaks. Ülimoodsate abisüsteemide hulgas sõidukite pardal on uuenduslikud mittepimestavad IntelliLux LED®-i maatrikstuled ning tagant otsasõidu hoiatus koos automaatse hädapidurdusega. Apple CarPlay ja Android Autoga ühilduv IntelliLinki info- ja meelelahutussüsteem koos navigatsiooniseadmega hoiab Opeli universaalmudeli juhti ühendatuna ning juhatab ta õigesti sihtkohta. Teel sõites paneb Astra ja Insignia Sports Toureri sportlik ja nutikas disain päid pöörama. Lisaks on Opeli kompaktsegmendi universaal ja Opeli lipulaev äärmiselt ökonoomsed, ilma sealjuures sõidurõõmus järeleandmisi tegemata.

Pakiruumi maht: kuni 1665 liitrit

XL-pakiruum ja paindlik kujundus on mõlema Opeli universaali silmapaistvad omadused. Näiteks on Astra Sports Toureril 40 : 20 : 40 kokkuklapitavad tagaistmed ja kuni 1630-liitrine pakiruumi maht – sobib ideaalselt nii pikemateks reisideks kui ka igapäevasteks töösõitudeks. Insignia Sports Toureri pakiruumi maht on 35 liitrit suurem. Oma kuni 1665-liitrise pakiruumiga sobib Opeli lipulaev ideaalselt rohke pagasiga reisimiseks. Opelil on ka ideaalne lahendus puhta ja käte abita ligipääsu jaoks pakiruumi: nimelt avanevad Opeli universaalide tagaluugid lisavarustusse kuuluva anduri korral vaid lihtsa jalaliigutusega tagumise põrkeraua all.

Lisavarustusse kuuluvas FlexOrganizer®-i paketis on külgsiinid, eraldusvõrgud ja mitmesugused kinnitusvõimalused ning see võimaldab kinnitada kõik tagaosas olevad esemed turvaliselt ja organiseeritult. Samuti on saadaval nutikad lisatarvikud, nagu ümberpööratavad pakiruumimatid ja veekindlad pagasikandikud. Reisijad saavad salongi puhtana hoidmiseks kasutada keskkonsoolis olevaid topsihoidikuid ja panipaiku. Esiuste taskutes saab hoida isiklikke esemeid ja kuni 1,5-liitriseid pudeleid.

Baaskatuseraam, mis kuulub kõigi versioonide standardvarustusse, laiendab veelgi Opeli universaalide kasutusala; Astra Sports Toureri katusele saab panna kuni 75 kg ja Insignia Sports Toureri katusele koguni kuni 100 kg lisakoormat. Opel pakub laia valikut paindlikke transpordi- ja kandurisüsteeme, mis loovad lisaruumi pagasi jaoks. Kui kasutada universaali baaskatuseraamile kiiresti ja hõlpsalt kinnitatavat õiget kandursüsteemi, saab katusel vedada koguni surfilauda või kajakki. Samuti saab baaskatuseraamile mugavalt monteerida eri suurusega katusebokse, mis hõlbustavad peale- ja mahalaadimist. Seega saab puhkusele sõites paigutada lisapagasi praktiliselt ja turvaliselt nii, et see ei võta pakiruumis ruumi.

Need, kes soovivad veel rohkem vedada, saavad mõlemale mudelile paigaldada haagise, mille juures aitavad arvukad abisüsteemid, nagu haagise stabiilsusprogramm ja kallakul käivitamise abiline parandada oluliselt sõiduki ja haagise kombinatsiooni ohutust. Insignia Sports Tourerile saab lisavarustusena paigaldada rohkelt täiustatud ja uuendusliku Twinsteri täisveo koos varieeruva pöördemomendi jaotusega. Pöördemomendi individuaalne jaotamine ratastele kindlustab maksimaalse kurvivõtu ja suunastabiilsuse igal pinnasel.

Lõõgastav sõit: ergonoomilised istmed ja õhukonditsioneer suurendavad mugavust

Stiilsed klassikud: üliruumikad Opel Sports ToureridTänu kabiini suurtele proportsioonidele saavad eelkõige tagaistmetel olijad nautida rohket ruumi õlgade ja pea jaoks. Juhti ümbritsevad näidikud ja keskkonsool jätavad mulje juhtimiskeskusest, kusjuures kõik olulised ekraanid on otse vaateväljas ja juhtelemendid käeulatuses. Lisaks puuteekraanile on kolme nupurea abil intuitiivselt juhitavad ka info- ja meelelahutussüsteemi juhtelemendid, küttefunktsioonid ja õhukonditsioneer, aga ka juhiabisüsteemid. Lisavarustusse kuuluvad ergonoomilised istmed, millele on väljastatud Aktion Gesunder Rücken e. V. (Saksamaal seljatervise edendamisega tegelev ühendus) sertifikaat ja millel on sellised funktsioonid nagu reguleeritavad istmepolstrid, massaaž, ventilatsioon ja mälufunktsioon, mis kindlustavad veel mugavama sõidu ning aitavad juhil eelkõige pikkadel ja sagedastel sõitudel heaolu säilitada.

Külmadel päevadel või öösel sõites hoiab Astra Sports Toureri ja Insignia Sports Toureri istmesoojendus juhti ja kõrvalistujat mõnusalt soojas. Istmepatja ja seljatuge saab vastavalt isiklikele eelistustele astmeliselt soojendada. Soojendusfunktsioon on olemas koguni välimistel tagaistmetel. Lisavarustusse kuuluv kahetsooniline automaatne kliimajuhtimine mõlemas universaalis kindlustab optimaalse salongitemperatuuri. See võimaldab juhil ja kõrvalistujal temperatuuri vastavalt oma soovile individuaalselt reguleerida. Lisavarustusse kuuluv tumedaks toonitud Solar Protect®-i soojust neelav klaas tagaosas kaitseb kuumadel päevadel liigse ultraviolettkiirguse eest.

Tippklassi abisüsteemid: lisamugavus ja turvalisus

Sõit Insignia Sports Toureris ja Astra Sports Toureris on mugavam tänu moodsale tehnoloogiale ja juhiabisüsteemidele, nagu auhinnatud kohanduvad IntelliLux LED®-i maatrikstuled, mis säravad eredalt igas mõttes. Tuled kohanduvad täpselt valitsevatele liiklusoludele ning eri valgustusmustrite vahetumine on kiire ja sujuv. Insignial on ka LED-prožektor, mis asub alumises tulemoodulis ja suurendab valgustuskauguse kuni 400 meetrini. See annab Opeli juhtidele tipptaseme nähtavuse ilma eespool sõitjaid ja vastutulijaid pimestamata.

Sellised funktsioonid nagu sõidureal püsimise abiline ja automaatne roolikorrektor parandavad ohutust veel rohkem ning muudavad sõidu meeldivamaks. Sõidu muudab veel mugavamaks kohanduv püsikiirusehoidja koos automaatse hädapidurdusega. See kindlustab valitud kiiruse ja pikivahe hoidmise ning pidurdab ja kiirendab vastavalt vajadusele. Lisaks on näiteks Opel Insignia Sports Toureri kasulike abivahendite hulgas tagant otsasõidu hoiatus koos jalakäijatuvastuse ja automaatse hädapirdudusega. Veel on lisavarustuse pakkumises näiteks automaatne parkimisabiline, tagapool risti liikuva liikleja hoiatus ja 360° kaamera, mis võimaldab linnusilmavaadet ja hõlbustab seega parkimismanöövrite tegemisel. Automaatne parkimisabiline koos eesmise ja tagumise parkimispiloodi ning tahavaatekaameraga on saadaval ka Astra Sports Toureri jaoks.

Tippklassi meelelahutus: meeleolukas sõit tänu IntelliLinki info- ja meelelahutussüsteemile

Moodsad IntelliLinki süsteemid, mis ühilduvad Apple CarPlay ja Android Autoga ja millel on kuni kaheksatolline värviline puuteekraan ning helisüsteemi, telefoni ja navigatsiooniseadme hääljuhtimine, kindlustavad esmaklassilise meelelahutuse ja tippklassi ühenduvuse. Sõidu ajal saavad autos viibijad ühilduvaid nutitelefone juhtmevabalt keskkonsoolis laadida.

Meelelahutuslik sõit on tagatud ka tagareas: tänu lisavarustusse kuuluvale FlexConnecti adapterile saavad reisijad kokkuklapitaval laual kaarte mängida või Opel FlexConnecti asetatud tahvelarvutist mugavalt videoid vaadata. Lisavarustusse kuuluv isiklik ühenduvus- ja teenindusabiline OnStar[1] loob autos veel rohkem ühendusvõimalusi.

 

[1] OnStari teenuste kasutamiseks tuleb luua OnStar Europe Ltd. konto. Wifi kuumpunkti teenused nõuavad kontot tunnustatud võrguoperaatori juures. Pärast prooviperioodi muutub teenus tasuliseks. Kõik mobiilivõrguga seotud teenused sõltuvad mobiilivõrgu olemasolust ja levist. Teenuse piirangute ja tasude kohta lugege veebilehelt opel.ee/onstar

Tagasi ülesse