loading
  • Kõik on uus: uus konstruktsioon muudab 5. põlvkonna Combo täiuslikuks pereautoks
  • Sinu valik: pikk või lühike versioon, 5- või 7-istmeline
  • XXL: pakiruumi maht minimaalselt 597- ja maksimaalselt 2693 liitrit
  • Tüüpiline Opel: arvukad juhiabistid ning suurepärane info- ja meelelahutussüsteem
  • Võrratu väljavaade autost: head-up ekraan ja 180° tahavaatekaamera
  • Opeli stiil: puhas ja jõuline disain, Opelile tüüpilised topelttiiva-kujulised esituled
  • Varsti saadaval: müük algab 2018. aasta esimeses pooles, tarned aasta teises pooles

Pere uus parim sõber – innovatiivne Opel Combo Life

Rüsselsheim. Opel jätkab uute mudelite lansseerimist, lastes välja tõelise universaali Opel Combo Life’i – suurepärase pereauto, mis on pungil kõik võimalikuks muutvaid uuendusi. See on tohutult ruumikas, ülimalt praktiline ja mitmekülgne, varustatud ühe või kahe tagumise liuguksega ning seda saab tellida lühikese (4,40 meetrit) või pika (4,75 meetrit) versioonina ning 5- või 7-istmelisena. Uue Opel Combo Life’iga oled sa kohaliku spordimeeskonna kangelane, viies kogu seitsmeliikmelise meeskonna pluss spordivahendid järgmisele mängule. Sinu lapsed võivad ennast vabalt tunda kolmel eraldi tagaistmel, millel kõigil on Isofix lapseistmekinnitused, ja nautida suurepärast taevavaadet tänu panoraam-klaaskatusele. Ning sinu sõbrad armastavad samuti Combo Life’i väljapaistvat ruumikust ja küsivad, kas võivad sinu uut autot Helsingi IKEAsse sõitmiseks laenata. Ent veel kõrgemale tõstab uus Opel Combo Life lati oma segmendi tehnilise ambitsiooni osas ning viib ka ohutuse ja mugavuse uuele tasandile. Uus mudel on varustatud tehnoloogiate ja juhiabisüsteemidega, mis on hästi tuntud kompaktautode või linnamaasturite segmendist, näiteks Juhi unisuse hoiatus (Driver Drowsiness Alert), tahavaatekaamera koos 180° linnulennult vaatega, head-up ekraan ning IntelliGrip. Lisaks mugavust lisavad omadused, näiteks istmesoojendus ja soojendusega nahkrool. Uus Opel Combo Life on ka silmale meeldiv ning seda tänu oma julgetele proportsioonidele, mis annavad uuele mudelile tugeva ja jõulise välimuse. 5. põlvkonna Combo põhineb täiesti uuel konstruktsioonil, mis seab sõitjate soovid, ohutuse ja mugavuse esikohale.

Pere uus parim sõber – innovatiivne Opel Combo Life„Uus Opel Combo Life on meie mudelistrateegias võtmetähtsusega. Meie uustulnuk veetleb kindlasti peresid oma mitmekülgsuse ja ruumikusega, mis on ühendatud ülimoodsate juhiabisüsteemidega, mis muudavad juhtimise ohutumaks ja reisimise nauditavamaks,” ütles Opeli tegevjuht Michael Lohscheller. „Sellel autol on tohutu potentsiaal brändi kasvatamiseks ning see annab meile võimaluse rünnata tähtsat väikekaubiku segmenti erilise jõuga.”

Ülimoodsad tehnoloogiad ja abisüsteemid

Uus Opel Combo Life lisab oma segmendis märgatavalt kõrgtehnoloogilisi ohutus- ja mugavusomadusi, olles selles osas kergesti võrreldav kompaktklassi autode või uhkete linnamaasturitega. Opel võttis arvesse oma klientide soovi teha kõrgtehnoloogilised lahendused kättesaadavaks peredele ning on varustanud auto laia valiku tehnoloogiatega, mis on kasulikud igapäevasel sõitmisel.

Nende innovatiivsete kõrgtehnoloogiliste ohutust puudutavate lahenduste hulgas on järgmised süsteemid:

* Head-up ekraan vähendab tähelepanu hajutavate tegurite ohtu ja kuvab tähtsaima juhtimisinfo otse juhi vaatevälja, vähendades juhi vajadust pilku teelt kõrvale pöörata.

* Edasisuunas kokkupõrke hoiatus koos jalakäija tuvastuse ja automaatse hädapidurdusega (Automatic Emergency Braking)[1] aitab vältida õnnetusi. Süsteem mitte ainult ei edasta helisignaali ja visuaalset hoiatust, vaid ka pidurdab iseseisvalt, kui vahemaa ees liikuva sõidukiga väheneb kiiresti ja juht sellele ei reageeri.

* Opel Eye esikaamera, mis on juba tuttav Opeli menukate mudelite Astra, Corsa ja Mokka X varustusest. See töötleb erinevaid andmeid, andes sellega ka sisendi juhiabisüsteemidele, nagu kiirusmärgi tuvastus (Speed Sign Recognition) ja rajahoidmisabi (Lane Keep Assist).

* Automaatne püsikiirushoidik (Automatic Cruise Control), mis kohandab vajaduse korral kiirust ees liikuva sõiduki kiirusega.

* Intelligente püsikiirusehoidja (Intelligent Speed Adaptation) informeerib juhti, kui Kiirusmärkide tuvastussüsteem tuvastab uue kiiruspiirangu. Kui püsikiirusehoidja või kiirusepiiraja on aktiveeritud, küsib hüpiksõnum juhilt, kas ta soovib kiirust kohandada.

* Juhi unisuse hoiatus (Driver Drowsiness Alert) hindab väsimuse taset juhtimisstiili analüüsimise kaudu ja soovitab juhile väljateenitud pausi järgmises tanklas.

Parkimismanöövrid muudavad ohutumaks ja lihtsamaks järgmised süsteemid:

* Küljevalvur (Flank Guard)[2] – on uus süsteem Opeli parkimise/manööverdamise abisüsteemide portfellis. See toetab juhti madalatel kiirustel pööramisel, hoiatades teda auto külje kokkupuutumise ohu eest takistusega (postid, tõkked, seinad või teised sõidukid). Küljevalvur koosneb 12 sensorist ümber auto, mis analüüsivad autot ümbritsevat ala ning hoiatavad juhti potentsiaalse kokkupõrke tuvastamisel info- ja meelelahutusekraani kaudu. Visuaalse hoiatusega kaasneb samuti vastav helisignaal.

* Panoraam-tahavaatekaamera (Panoramic Rear View Camera) suurendab vaatenurka auto taga 180 kraadini, nii et juht näeb tagurdamisel mõlemalt poolt lähenevaid teekasutajaid.

* Täiustatud parkimisabi (Advanced Park Assist) hõlbustab parkimist veelgi. See tunneb ära sobivad parkimiskohad ja pargib sõiduki automaatselt. Süsteem suudab automaatselt ka parkimiskohalt väljuda. Mõlemal juhul peab juht vaid pedaale vajutama ja käike vahetama.

Seiklushimulised pered, kellele meeldib sissetallatud radadelt kõrvale põigata, ei pea muretsema teeolude pärast tänu järgmisele targale lahendusele:

* IntelliGrip veojõukontroll on lisavarustusse kuuluv elektrooniline esidiferentsiaal, mis kohandab veojõu jaotuse esiratastele, lubab ratastel vajadusel tühjalt ringi käia ning kohandab käiguvahetuspunkte ja ka gaasipedaali tundlikkust. See tagab parima haarduvuse ja stabiilse juhitavuse vaatamata sellele, kas Combo Life sõidab mudas, liival, märjal pinnasel või lumel.

Talvised sõidud teevad nauditavamateks erinevad mugavused:

* Soojendusega nahkrool on oma segmendis unikaalne ja hoolitseb selle eest, et Combo Life’i juht ei peaks kunagi muretsema külmade käte pärast.

* Soojendusega esiistmed hoiavad külma eemal ja suurendavad sõitjate heaolu.

* Eelsoojendi töötab mootorist sõltumatult ja võib sõiduki enne väljasõitu eelnevalt üles soojendada. Eelsoojendi saab hubase ja mugava temperatuuri tekitamiseks aktiveerida taimeri või kaugjuhtimise teel.

Combo Life pakub ka Apple CarPlay ja Android Autoga ühildatavaid Opelile omaseid moodsaid info- ja meelelahutussüsteeme, millel on kuni 8-tolline mahutundlik värviline puutetundlik ekraan. Sõitjate meelelahutusvõimalusi suurendavad veelgi erinevad laadimisvõimalused. USB-pesad esimeses ja teises istmereas tagavad tahvelarvutite ja nutitelefonide laadimise isegi siis, kui lapsed vaatavad oma lemmik-juutuuberit. 230 V pistikupesa esiistme jalaruumis võimaldab ühel reisijal ka sülearvutit laadida. Ühildatavaid nutitelefone saab laadida ka juhtmevabalt induktiivse laadimismooduli kaudu, mis asub konditsioneeri lülitite all.

Peresõbralik: ruumikas, mugav, mitmekülgne

Pere uus parim sõber – innovatiivne Opel Combo LifeLaiast valikust kõrgtehnoloogilistest lahendustest on veelgi oodatum uue Combo Life’i erakordne mitmekülgsus. Uus mudel on saadaval 4,4 meetrit pika standardversioonina või 35 sentimeetrit pikema suure versioonina koos standardvarustusse kuuluva kahe tagumise liuguksega. Mõlema variandi kõrgus on 1,8 meetrit ja mõlemad konfiguratsioonid on saadaval kas 5- või 7-istmelisena, tagades isegi suurele perele koos lemmikloomadega ruumika ja mugava sõidunaudingu.

Suure koguse pagasi või paljude spordivahendite transportimine puhkusepaika on Opel Combo omanikele samuti tühiasi. 5-istmelisel standardpikkusega versioonil on minimaalne pakiruumi maht 597 liitrit [3], mis tähendab, et ükski sõitja, sealhulgas pere lemmikloomad, ei pea puhkuse ajal ilma oma lemmikmänguasjade või tekkideta läbi ajama. Veelgi rohkem ruumi vajavad inimesed võivad loomulikult valida ka pikema teljevahega versiooni minimaalse pakiruumi mahuga 850 liitrit[4].

Combo Life ei ole aga ainult ruumikas ja ülimugav pereauto. See võib olla ka väike kaubik. Alla lastud tagumiste istmetega standardversiooni kaubaruumi maht enam kui kolmekordistub 2126 liitrini[5], mis tähendab, et matkavarustuse, jalgrataste või suurte pakkide vedamine punktist A punkti B ei ole enam probleem. Taas pakub Combo Life’i pikem versioon veelgi suuremat ruumi, kui tagumised istmed alla lasta. Selles konfiguratsioonis mahutab Combo Life lausa 2693 liitrit4 pagasit. Veelgi enam, mudeliloojad on mõelnud ka pikkade esemete transportimisele. Selleks saab esimese kõrvalreisija istme alla klappida ja moodustada tagumiste istmetega ühtse tasapinna, pikendades kaubaruumi nii, et transportida saab surfilaudu või kokkupandavat mööblit. Disainerid tagasid ka selle, et ärritavat tühja ruumi, mis mõnikord pagasi ja tagaluugi vahele jääb, saab ära kasutada tänu lisavarustusse kuuluvale avatavale tagaluugi aknale, mis on tuntud kõrgemast klassist linnamaasturitelt.

Pere uus parim sõber – innovatiivne Opel Combo LifeMõlema variandi teise rea istmete paigutus toetab isiklikke eelistusi. Kliendid saavad valida standardse teise rea ühes tükis istme koos 60/40 jaotusega või kolm eraldi istet, mida saab pakiruumist mugavalt kokku panna[6]. Mõlemal juhul on igal istekohal oma Isofix lapseistmekinnitused standardvarustuses, võimaldades erakordse lahendusena kolme lapseistme paigaldamist üksteise kõrvale. Igal istmel on ülemine kinnituspunkt, mis on mõeldud vähendama sõidusuunas lapseistme ettepoole liikumist laupkokkupõrke korral ja seega vähendama vigastuseohtu. Kerge ligipääs reisijateruumi on tagatud liugustega.

Sõltumata sellest, kas taga reisivad lapsed või täiskasvanud, võivad nad kõik nautida imelist taevavaadet tähisel ööl või päikesepaistelisel päeval tänu lisavarustusse kuuluvale panoraam-klaaskatusele. Kui päike on sõitjate jaoks liiga ere, saab ette lasta täieliku kaitse tagava ja laekonsoolis olevast lülitist aktiveeritava elektrilise päikesevarju. Avatuna annab panoraam-klaaskatus ka veel avarama ruumi tunde, tekitades samas meeldiva õhustiku.

Parim sõber reisimiseks

Pere uus parim sõber – innovatiivne Opel Combo LifeCombo Life’i panipaigad vastavad sõiduki mitmekülgsusele ja on omas segmendis esmaklassilised. Suurde panipaika keskkonsoolis mahub kõik alates 1,5-liitristest pudelitest kuni nutitelefonideni ja rahakottidest tahvelarvutiteni. Lisaks sellele võivad ees- ja tagaistmetel sõitjad paigutada ohutult esemeid suurtesse uksetaskutesse. Tagareisijad võivad hoida oma tahvelarvuteid esiistmete tagaküljel olevates taskutes, samas kui juht ja esiistmel reisija võivad kasutada kas alumist või ülemist kindalaegast. Viimane on ideaalne suuremate esemete jaoks, sest see on eriti ruumikas tänu reisija turvapadja asetsemisele katuses. Aga see ei ole mingil juhul kõik. Lisavarutusse kuuluva panoraam-klaaskatusega tellituna saabub Combo Life sõiduki keskel paikneva riiuliga, millel on LED-valgustus. Selle varustusega on uustulnukal ka suur 36-liitrine hoiukast, mis on paigaldatud pakiruumi ruloo kohale. See annab võimaluse mõistlikult ära kasutada osa ruumist, mida tavaliselt ei kasutata, kui pakiruum ei ole katuseni täis – takistamata seejuures  vaadet tahavaatepeeglist. Hoiukast on ideaalne riietele, raamatutele või väikestele mänguasjadele(näiteks lemmik kaisukarule). Sinna saab asju panna tagant, kui pakiruum on avatud, või läbi lisavarustusse kuuluva avaneva tagaluugi akna. Hoiukastile pääseb ligi ka sõiduki seest kasti eesosas asuva kahe liugukse kaudu.

Need, kes vajavad veelgi rohkem ruumi ja panipaiku, või need, kes tahavad vedada järel väikest haagissuvilat (kaaluga kuni 1500 kg), saavad seda teha lisavarustusse kuuluva fikseeritud või eemaldatava haakekonksu abil. Maksimaalselt ohutute sõidutingimuste tagamiseks on Opel Combo Life’il Haagise stabiilsuskontroll (Trailer Stability Control - TSC) standardvarustuses, kui tellida auto koos haakekonksuga. Selle abil stabiliseerib elektroonilise stabiilsusprogrammi funktsioon haagise kõikumist või aeglustab sõidukit vastavalt vajadusele. Kui nendest meetmetest ei piisa kogu ohu kõrvaldamiseks, vähendab süsteem mootori veojõudu veelgi ja pidurdab sõidukit nii, et kriitilisest kiirusevahemikust lahkutaks nii kiiresti kui võimalik.

Veetlev välimus: tasakaalustatud, jõuline, kindel

Pere uus parim sõber – innovatiivne Opel Combo LifeUus Combo Life ei tõuse esile mitte ainult oma kõrgtehnoloogiliste lahenduste, väljapaistva ruumikuse ja erakordse mitmekülgsuse poolest. Sellel on ka pilkupüüdvad proportsioonid. Võrreldes teiste autodega oma segmendis on sel lühem esiülend ja kõrgem mootorikaas. Combo Life näeb välja tasakaalustatum, jõulisem ja enesekindlam. Eestvaates demonstreerib see tüüpilist Opeli identiteeti, mille detailid suurendavad täpsuse ja jõulisuse tunnet. Kõrge mootorikaas kahe terava joonega, mis ulatuvad esiklaasist kuni iluvõreni, rõhutab sõiduki stabiilsust. Auto domineeriv osa on iluvõre, kus esituled koos tüüpiliste Opeli topelttiivakestega LED-päevatuledega ühinevad täpselt ja harmooniliselt eristuvaks jooneks. Kaks kroomitud tiiba iluvõrel asuvad Opeli välgunoolemärgi mõlemal poolel. Vormikad rattakoopad, mida ühendavad küljekarbid, rõhutavad veelgi Opel Combo Life’i jõulisust. Auto tagaosa on väga sirgjooneline ja järgib vertikaalset disaini, mis rõhutab Combo Life’i suurt praktilisust ja raamib avarat ligipääsu pakiruumile. Seda ilmestavad tulede signatuur, suunatuled ja tagurdamistuli.

Salongi kujundamisel on juhi ergonoomika mänginud otsustavat osa. Selle tulemus on hästi organiseeritud juhikoht, kus kõik juhtseadmed on juhi jaoks kergesti leitavad ja kättesaadavad. Keskkonsool on jagatud selgelt kolmeks erinevaks alaks. Selle ülemises osas hõivab enamuse ruumist info- ja meelelahutussüsteem. Sellest allpool leiab juht kütte- ja ventilatsioonilülitid ning alumises osas on sobiv hoiupaik pooleliitrisele pudelile. Kroomelemendid nahkkattega roolil, uksekäepidemetel ja õhuavadel lisavad salongile veelgi iseloomu.

Mootorikaane all saavad Opel Combo Life’i kliendid valida erinevate turbolaaduriga ning sissepritsega bensiini- ja diiselmootorite vahel. Kõik mootorid ühendavad sõidumõnu suure kütusesäästlikkusega. Mootorid on ühendatud 5- või 6-käiguliste manuaalkäigukastidega ning saadaval on ka segmendis esimene 8-käiguline automaatkäigukast.

 

[1] Töötab automaatselt kiirusel 5-85 km/h. Kiirusel 5-30 km/h on  aeglustuse määr kokkupõrkekiiruse vähendamiseks 0,9g. Kiirusel 30-85 km/h pidurdab süsteem maksimaalselt kiiruseni 22 km/h. Pärast seda piiri peab juht kiiruse vähendamiseks ise pidurdama.

[2] Töötab kiirusel alla 10 km/h.

[3]Mõõdetuna tagaistme ülaääreni.

[4]Mõõdetuna tagaistme ülaääreni.

[5]Mõõdetuna katuseni.

[6]Saadaval alates 2019. aastastTagasi ülesse