loading
  • Suurem ohutus: Uus kompaktne linnamaastur tuvastab juhi väsimuse
  • Esmaklassilised omadused: ülimoodsad abisüsteemid
  • Esmaesitlus Frankfurdi rahvusvahelisel autonäitusel (IAA): tellida saab juba täna; salongides saadaval varsti pärast Frankfurdi autonäitust

Tähelepanelikkus on ohutus: Opel Grandland X hoiatab väsinud juhti

Rüsselsheim. Uhiuue Opel Grandland X esmaesitlus toimub Frankfurdis 67. rahvusvahelisel autonäitusel (IAA) (14.–24. september) ja auto on salongides saadaval varsti pärast seda. Grandland X uhkeldab esmaklassilise ülimoodsate abisüsteemide portfelliga: automaatse hädapidurduse ja jalakäija tuvastamisega avariiennetussüsteem, parkimisabi ja 360-kraadine kaamera – kõik INNOVATION varustustasemega mudeli standardvarustuses – on vaid mõned silmapaistvamad omadused. Mitmesugused süsteemid, näiteks automaatne püsikiirusehoidja koos peatumisfunktsiooniga, mis säilitab valitud sõidukiiruse ja sobiva kauguse eessõitvast sõidukist ning pidurdab või kiirendab vastavalt vajadusele, suurendavad ohutust veelgi. Lisaks pakub Grandland X veel ühte silmapaistvat funktsiooni – tõeliselt hoolitsevat abisüsteemi nimega Juhi väsimuse hoiatus (Driver Drowsiness Alert).

Saksamaal korraldatud kiirteede-teemalisest uuringust selgus, et roolis magama jäävad juhid põhjustavad igast neljast surmaga lõppevast liiklusõnnetusest ühe (vastavalt ADACile[1]). Väsimuse tundemärke tuvastama loodud süsteemid, mis soovitavad juhil vajadusel puhkepausi teha, on üldiselt saadaval ainult premium-klassi autodel. Uue ja põneva kompaktse linnamaasturiga Grandland X toob Opel selle funktsiooni nüüd ka laiema rahvahulgani.

Kui sõiduki trajektoor näitab, nagu juht oleks väsinud või tema tähelepanu hajunud, kuvab Grandland X juhi väsimuse tuvastamise süsteem teabepaneelile hoiatuse ja annab helisignaali. Pärast kolme esimest hoiatust annab süsteem teise tasandi hoiatuse, kuvab teabepaneelile teistsuguse sõnumi ning mängib valjemat helisignaali. Süsteem lähtestatakse, kui juht sõidab kiirusel alla 65 km/h 15 minutit järjest.

Tähelepanelikkus on ohutus: Opel Grandland X hoiatab väsinud juhti„Väsinud juht on ohtlik kõigile tee kasutajatele, mitte ainult juhile endale,“ ütles Peter Küspert, Opel Groupi müügi ja järelteeninduse tegevdirektor. „Väsimuse tuvastamise süsteem tuvastab levinumad väsimuse tundemärgid ja tuletab juhile meelde, et pikkadel teekondadel tuleks teha regulaarseid puhkepause, enne kui midagi halba võib juhtuda.“

Peale väsimuse tuvastamise süsteemi pakub Opel Grandland X ka muid esmaklassilisi abi- ja ohutussüsteeme. Opeli uus tegija võimaldab konkurentsitihedal linnamaasturite turul ka optimaalset öist nähtavust, ilma teisi pimestamata. Lisapaketti kuuluvad AFL LED-esituled väljastavad eredat valgust, mis muudab öö justkui päevaks ja kohandub automaatselt vastavalt sõiduolukorrale.

Grandland X juhi meelerahu tagab side- ja teenustesüsteem OnStar. Lisaks sellistele teenustele nagu varastatud auto otsing aitab see isiklik side- ja teenustesüsteem juhil leida sobiva parkla[2] või broneerida hotellitoa[3]. Õnnetuse korral reageerib „kaitseingel“ automaatselt kokkupõrgetele, ühendades sõitjad reaalse konsultandi, mitte masinaga.

 

[1] ADACi brošüür „Müdigkeit im Straßenverkehr”, lk 6
[2] Parkopedia kaudu.
[3] Veebilehe booking.com kaudu. Vajalikud on e-posti aadress ja krediitkaardi andmed.

Tagasi ülesse