loading
  • Väljapaistev: Astra 1.6 BiTurbo diisel on nii väljapeetud kui ka hea sooritusvõimega
  • Järjestikune turboülelaadimine: topeltturbo suure väändemomendi jaoks mootori igal kiirusel
  • SCR-tehnoloogia: uus Astra vastab heitgaasistandardile Euro 6d-TEMP

Opel Astra 1.6 BiTurbo: uue tippdiisli tellimuste vastuvõtt algabRüsselsheim. Opel avas tellimuste vastuvõtu uuele diiselmootoriga Astra 1.6 BiTurbole, millel on valikulise katalüütilise vähendamise (Selective Catalytic Reduction - SCR) tehnoloogia. Tippklassi Astra koos järjestikuse kaheastmelise turboülelaadimisega, mis on saadaval viieukselisele luukpärale ja Sports Tourer universaalile, vastab seega rangele Euro 6d-TEMP heitgaasistandardile, mis sisaldab avalikel teedel mõõdetud tegelikke sõiduheitgaase (Real Driving Emissions – RDE).

Astra 1.6 BiTurbo diisel luukpära kiirendab nullist saja kilomeetrini tunnis 9,0 sekundiga, 80-lt 120 kilomeetrini tunnis 7,1 sekundiga ja selle tippkiirus on 225 km/h. See kõrge sooritusvõime, kombineerituna ökonoomsusega1 (luukpära: 6,5-6,2 l/100 km linnas, 4,2-4,0 l/100 km maanteel, kombineeritud 5,0-4,8 l/100 km ja CO2 emissioon 133-127 g/km CO2-ga; Sports Tourer: 6,7-6,3 l/100 km linnas, 4,3-4,1 l/100 km maanteel, kombineeritud 5,2-4,9 l/100 km ja CO2 emissioon 137-131 g/km) muudab kahe turboga Astra üheks kütusesäästlikumaks autoks kompaktklassis.

Lisaks väljapaistvale ökonoomsusele on tippklassi 110 kW/150 hj mootoriga Astral suurepärane juhitavus. Maksimaalne, 350- njuutonmeetrine väändemoment saavutatakse juba 1500-2250 pöörde juures minutis. Koos auto väikese massi ja kiire gaasipedaalile reageerimisega kogub Astra 1.6 BiTurbo diisel hoogsasti kiirust madalate pöörete juures. Täpse kuuekäigulise manuaalse käigukastiga ühendatud neljasilindriline mootor kiirendab sujuvalt ja progressiivselt kogu pöörete vahemiku ulatuses. Mootor on ka väga rafineeritud, mis muudab Astra salongi eriti vaikseks, mugavaks ja ruumikaks.

Diiselmootorite SCR-i protsessis pihustatakse heitgaasi AdBlue lisaainet. Lahus laguneb ammoniaagiks, lämmastikoksiidid sisenevad katalüsaatorisse heitgaasis ning need lagunevad lämmastikuks ja veeks.

Kiire üleminek Euro 6d-TEMP-i emissioonistandardiga vastavusse on osa Opeli strateegiast saada sõidukite heitgaaside vähendamisel liidriks. Järgmised sammud selle eesmärgi suunas on nelja elektrimudeli tutvustamine 2020. aastaks. Nende hulka kuuluvad ka järgmise põlvkonna Corsa, mis hakkab olema saadaval täiselektrilise sõidukina, ja Grandland X Opeli esimese pistikhübriidina. 2024. aastaks on Opel täielikult elektrifitseeritud autobränd, pakkudes sisepõlemismootorite kõrval hübriid- või akuga elektriversiooni oma kõigist sõiduauto mudelitest.

Kerge, säästlik, kiire: Astra on välja töötatud maksimaalselt tõhusaks

Astra, mis on valitud Euroopa Aasta Autoks 2016. aastal ning Eesti Aasta Autoks 2017. ja Leedu Aasta Autoks (Metų automobilis) 2016. aastal, on üks Opeli enimmüüdud mudeleid. Astra luukpära ja Sports Tourer on läbinisti tõhusad: kerged, säästlikud, kiired ja mugavad.

Vaatamata kompaktsetele välismõõtudele saavad Astras reisijad nautida eriliselt suurt jalaruumi, iseäranis tagaistujad. Sports Tourer mahutab ka kuni 1630 liitrit pagasit ja suuremõõtmelisele pakiruumile pääseb kergesti ligi tänu lisavarustusse kuuluvale elektrilisele tagaluugile, mida saab avada ja sulgeda lihtsa jalaviibutusega põrkeraua all.

Lisaks mitmetele juhiabisüsteemidele, näiteks eesmine kokkupõrke hoiatus (Forward Collision Alert) koos automaatse hädapidurduse (Automatic Emergency Braking) ning sõidureast lahkumise hoiatuse (Lane Departure Warning) ja reahoidmisabilisega (Lane Keep Assist), on Astra esimene auto omas klassis, mida pakutakse täis LED-maatriks esituledega. Astra Intellilux LED® maatrikstuled koosnevad 16 LED segmendist – kaheksa mõlemal pool – mis kohandavad automaatselt ja pidevalt valguskiire pikkust ja jaotust igas olukorras ilma vastutulijaid pimestamata.

Astra lisavarustuses on ka info- ja meelelahutussüsteemid, mida saab juhtida puutetundlikult ekraanilt, kaugjuhtimise abil roolilt ja hääle abil. Need võimaldavad ka kõikide vastava valmidusega nutitelefonide kasutamist telefoni hääljuhtimissüsteemi abil, nagu Siri või Google Assistant. Süsteemid ühilduvad nii Apple CarPlay kui ka Android Autoga.

Eestis algavad Opel Astra 1.6 BiTurbo diisel viieukselise luukpära hinnad 22 375 eurost (koos käibemaksuga).

 

1 WLTP mõõtmised, mis on teisendatud võrdluse mõttes NEDC väärtusteks.

Tagasi ülesse