loading
  • Menuka mudeli viies põlvkond: tänaseks on toodetud üle 13 miljoni Corsa
  • Edulugu viies vaatuses: Corsa A-st praeguse mudelini 

750 000 tellimust: Opel Corsa edulugu jätkubRüsselsheim.  Dünaamiline, praktiline, stiilne ja ülipopulaarne: ka viienda põlvkonna Corsa on müügihitt. Opel sai just 750 000. tellimuse 2014. aastal turule tulnud väikeauto praegusele mudelile. Stiilne ja mitmekülgne auto jätkab oma edulugu, millele pani alguse esimene Corsa aastal 1982. Tänaseks on kõikide põlvkondade Corsasid toodetud kokku üle 13 miljoni.

“Corsa on Euroopa üks olulisimaid mudeleid ja moodustab umbes veerandi Opeli müügimahust. Olenevalt versioonist sobib see mudel ideaalselt nii üksikutele inimestele, paaridele kui ka tervele perele,'' ütleb Opeli/Vauxhalli müügi ja järelteeninduse asepresident Peter Küspert.

Ja Corsa ei ole mitte ainult uusi kliente võitnud, vaid saanud aastate jooksul ka rohkelt auhindu: see mudel valiti Iirimaa 2015. aasta väikeautoks, Läti 2016. aasta ökoautoks, Saksamaa 2015. aasta kõige mõistlikumaks autoks (Most Sensible Car 2015), lisaks veel tiitel “Value Champion 2015” ning AUTOBEST-i auhind “Best Buy Car of Europe for 2015”. See näitab, et Opel Corsa on tõeline Euroopa auto.

Edul on mõjuvad põhjused: nimelt kombineerib Corsa meeldiva ja stiilse atmosfääri ning sõidunaudingu kõrgema klassi mudelitelt pärit tipptasemel tehnoloogiatega. Populaarses väikeautos on ühendatud Opeli disainifilosoofia ’’Kunstimeisterlikkus kohtub Saksa täpsusega’’ ning tipptasemel mugavus, moodsad juhiabisüsteemid ja esmaklassiline digitaalne ühenduvus OnStari ja IntelliLinki teabe- ja meelelahutussüsteemi näol. Mootorivalik avaldab muljet võimsate ja tõhusate turbobensiini- ja turbodiisel- ning vedelgaasimootoritega. Kõikide versioonide hinna/omaduste suhe on suurepärane. Baastaseme Corsa - sportlik kolmeukseline 1,2-liitrise 51 kW/70 hj bensiinimootoriga versioon – on saadaval hinnaga 11 995 eurot (kütusekulu NEDC-tsüklis: linnas 6,7-6,61 l/100 km, maanteel 4,6-4,51 l/100 km, kombineeritud 5,4-5,31 l/100 km, CO2 pääst 126-1241 g/km). Ja vaid 785 eurot lisaks makstes saavad kliendid endale avara viieukselise peremudeli (jaehind Saksamaal koos käibemaksuga).

Opel Corsa: edulugu viies vaatuses

1. vaatus: 1982 - 1993

Kadetti väiksem vend Corsa A oli vaid 3,62 meetri pikkune, erakordselt madal, rekordiliselt madala õhutakistusega 0,36 ning võidusõiduautot meenutavate julgete laiade rattakoobastega. Peadisainer Erhard Schnell oli loonud järskude ja teravate joontega sportliku väikeauto, mille sihtgrupiks peeti eelkõige meessoost kliente. Tippversiooniks oli 100 hobujõulise mootoriga Corsa GSi, lisaks pakuti ka diiselmootorit. Kaheukselisele luukpärale ja trepp-pärale lisandus aastal 1985 ka populaarne viieukseline versioon. Corsa A-st sai üks menukamaid autosid, mida müüdi kokku 3,1 miljonit.

2. vaatus: 1993 - 2000

Vaatamata Corsa esimese mudeli edule otsustas Opel positsioneerida tema järglase tõelise ’’naisteautona’’. Disainer Hideo Kodama asus tööle ja lõi ümaramate vormidega pehmema Corsa, mida kaunistasid alustasse meenutavad esituled. Corsa B oli eelkäijast 10 sentimeetrit pikem ja seest oluliselt avaram. Samuti tõi see mudel oma segmenti kõrgemad ohutusstandardid, sealhulgas ABS-i, külgmised kaitseliistud ja esiturvapadjad. Osadel turgudel tõi Opel lisaks luukpärale taas müügile ka trepp-pära, universaali ja pikapi. Bensiinimootorite juures kasutati juba kütuse sissepritse tehnoloogiat ja katalüsaatoreid, GSi versioon oli 16 klapiga ning diiselmootor turboülelaaduriga. Teine Corsa mudel saavutas edu kogu maailmas ja müük tõusis 4 miljoni autoni.

3. vaatus: 2000 - 2006

Corsa C keredisaineriks paluti taas Hideo Kodama. Uue mudeli stiil valiti teadlikult eduka eelkäija omale sarnane. Uus Corsa kasvas veel 10 sentimeetrit pikemaks, rööbe oli laiem ja teljevahe pikem ning ka sisemus oluliselt mahukam. Esmakordselt oli kere täielikult galvaniseeritud. Kaasaegne neljaklapiline ECOTEC bensiinimootor ja uued otsesissepritsega turbodiiselmootorid pakkusid rohkem võimsust, madalamat kütusekulu ja heitmetaset – kõik versioonid vastasid juba siis kõige rangematele Euro 4 saastenormidele. Loomulikult sai ka Corsa C-st staar ja seda mudelit müüdi 2,5 miljonit. 

4. vaatus: 2006 - 2014

Sarnaselt Corsa B-le läksid ka nüüd kolme- ja viieukseliste versioonide teed lahku: kolmeukselisel Corsal oli Corsa A-le sarnane unikaalne, sportlikumale kliendile mõeldud coupé-tüüpi stiil, viieukselisest versioonist sai aga tõeline mahukas pereauto. Corsa D pikkus jäi vaid veidi alla 4 meetri. Opeli ecoFLEX tehnoloogia tõi Corsasse kütust säästva Start/Stop süsteemi ja ülitõhusad mootorid. Neljanda põlvkonna mudelit müüdi kokku 2,8 miljonit.

5. vaatus: 2014 -

Viienda põlvkonna Corsat, mida tänaseks on müüdud 750 000, toodetakse samuti Opeli Zaragoza ja Eisenachi tehastes nii kolme- kui ka viieukseliste versioonidena. Eisenachis valmivad ka Opel ADAM-i mudelid, seega on Corsal nüüd ka väikevennad – täpselt nii, nagu Corsa ise oli kord Kadetti väikevend.

1 Madala veeretakistusega rehvidega.

Tagasi ülesse