loading
  • Lätlane Mārtiņš Sesks võitis FIA ERC juunioride U27 meistritiitli ADAM R2-ga juba enne hooaja lõppu
  • Meeskonnakaaslane Tom Kristensson tähistas Poola rallil oma esimest JERC etapivõitu
  • ADAC Opel Rallye Junior Team on esikohal ka meeskondlikus arvestuses

Opel tähistab neljandat järjestikust Euroopa meistritiitlitRüsselsheim/Mikołajki. Poola ralli oli ADAC Opel Rallye Junior Teami jaoks täielik õnnestumine. Kuigi 19-aastane lätlane Mārtiņš Sesks ei kogunud FIA ERC juunioride U27 klassi eelviimasel etapil punkte, võitis ta Opelile varakult neljanda järjestikuse tiitli Euroopa juhtivas juunioride ralli meistrisarjas. Meeskonnakaaslane Tom Kristensson (27, Rootsi) tähistas oma kõigi aegade esimest rallivõitu FIA ERC juunioride U27 klassis, mis viib ta enne lõppetappi kindlalt teisele kohale. Lisaks sellele on ADAC Opel Rallye Junior Teamil hea võimalus võita meeskondlikus arvestuses.

Kruusavõistlus Masuurias Mikołajki ümbruses ei läinud aga sugugi nii, nagu värskelt kroonitud Euroopa meister ja tema kaardilugeja Renārs Francis plaaninud olid. Sesks oli laupäeval neljandal kiiruskatsel juhtimas, kui sõitis teelt välja, mis sundis teda esimesel päeval katkestama. Pärast ADAC Opel Rallye Junior Teami ADAM R2 välkkiireid parandustöid sai noor lätlane järgmisel päeval taas rajale tulla ja ta tegi seda väga edukalt, võites järjest kaks kiiruskatset, kuni sõitis 12. kiiruskatsel uuesti teelt välja, mis jättis ta Poola rallil punktideta.

FIA ERC juunioride U27 klassi punktiarvestuses läheb lõpuks arvesse vaid neli kuuest individuaaltulemusest. See tähendab, et Sesksi jaoks ei loe Poola ralli tulemus midagi ja ta ei saa juhtpositsiooni oktoobri keskel Lätis lõppetapil kaotada. Et meeskonnakaaslast püüda, oleks Kristensson pidanud võitma Poolas toimunud ralli. Aga et ta pidi pühapäeval alla vanduma hispaanlasest konkurendile Efrén Llarenale, sai Kristensson kokku „ainult” 38 punkti võimaliku 39 asemel, nii et üks punkt jäi puudu sellest, et ta oleks veel olnud võimeline Sesksile tiitlivõitluses väljakutset esitama.

Opel tähistab neljandat järjestikust Euroopa meistritiitlitMārtiņš Sesks kommenteeris oma karjääri suurimat õnnestumist segaste tunnetega: „Ma olen tõesti õnnelik tiitlivõidu üle. Koos ADAC Opel Rallye Junior Teamiga suutsime me taaskord näidata ADAM R2 tohutut potentsiaali. Aga loomulikult oleksin ma eelistanud tähistada seda triumfi hea tulemusega. Kahjuks ei läinud see ralli meie jaoks plaani kohaselt. Me olime kiired, aga ma tegin kaks liigset viga. Mul on tõesti kahju, eriti meeskonna pärast, kes parandas kahjustada saanud auto laupäeval ära ja tegi meie jaoks võimalikuks pühapäeval võistlemise. Ma tänan neid kõiki nende väsimatute jõupingutuste eest. Ilma nendeta oleks see tiitlivõit võimatu olnud.”

Tom Kristensson koos kaardilugeja Henrik Appelskog’iga olid tulemuse üle ülirõõmsad. „See andis pikalt oodata,” ütles eelmise aasta ADAC Opel Rallye Cupi meister oma esimese JERC rallivõidu kohta ADAC Opel Rallye Junior Teamiga. „Ma tõesti nautisin seda ülikiirete kruusakatsetega rallit. Siin ADAM R2-ga täiesti piiri peal sõitmine oli puhas rõõm. Võitlus Llarena ja minu meeskonnakaaslasega oli uskumatult mõnus. On kahju, et Mārtiņš enneaegselt võistlusest välja kukkus, mulle oleks meeldinud see tema vastu lõpuni välja võidelda. Mul on tema pärast tõesti hea meel. Ta oli kogu aasta nii tugev ja on selle tiitli ära teeninud.”

Opel Motosporti direktor Jörg Schrott oli samuti kruusaralli meeldiva tulemusega rahul: „Õnnitlused Mārtiņšile, kes tegi hooaja jooksul sellise uskumatu arengu. Ta ei ole mitte ainult tohutu noor talent, vaid ka intelligentne mees, kes on valmis õppima ja teeb endaga tõsiselt tööd. Ma olen õnnelik ka Tomi üle, kes pidi hooaja jooksul toime tulema mõningate tagasilöökidega, ent siin tõestas ta taaskord, milleks ta võimeline on, eriti kruusal. Ja neljas juunioride Euroopa meistritiitel järjest on parim tõend ADAC Opel Rallye Junior Teami ja muidugi meie ADAM R2 tohutu võimekuse kohta.”

Kuues ja viimane ralli FIA ERC juunioride U27 klassi hooajal leiab aset 12.-14. oktoobril osana Liepāja rallist Lätis. Hooaja lõppetapp toimub värskelt kroonitud juunioride Euroopa meistri kodupubliku ees: Mārtiņši isa Uldis Sesks on Liepāja linnapea.

FIA ERC juunioride U27 klassi seis pärast viit etappi kuuest (kaasa arvatud arvesse mitte minevad tulemused):

1. Sesks 132 punkti (Euroopa meister); 2. Kristensson 111; 3. Llarena 97; 4. Gago 67; Vita 67; 6. Wagner 60; 7. Munnings 53; 8. Broz 37; 9. Hokkanen 36; 10. Stengg 21; 11. Blach Núñez 15.

Tagasi ülesse