loading
  • Tom Kristensson võitis ADAM R2-ga Läti ralli ja on Euroopa meistrivõistlustel teise koha omanik
  • Meister Mārtiņš Sesks tagas Opelile kodupubliku ees kaksikvõidu
  • ADAC Opel Rallye Junior Team võitis 2018. aastal kõik viis võimalikku Euroopa meistritiitlit

Täiuslik hooaja lõpp OpelileRüsselsheim/Liepāja. Suurepärane hooaja lõpp ADAC Opel Rallye Junior Teamile. 27-aastane rootslane Tom Kristensson ja 19-aastane kohalik kangelane Mārtiņš Sesks tähistasid Liepāja rallil Opel ADAM R2-ga ADAC Opel Rallye Junior Teami veenvat kaksikvõitu FIA Euroopa rallimeistrivõistluste (ERC) juunioride U27 klassis. Pärast seda, kui Sesks oli juba varem kindlustanud Opelile neljanda järjestikuse juunioride Euroopa meistritiitli, saavutas Kristensson tihedas konkurentsis Euroopa meistrivõistluste teise koha teise rallivõiduga järjest.

Kristensson, kes võitis Liepāja ralli grupis RC4 juba eelmisel aastal erameeskonna ADAM R2-ga, pakkus Läänemere ranniku ülikiiretel kruusateedel väljapaistva esituse. Eelmise aasta ADAC Opel Rallye Cupi meister ja tema kaardilugeja Henrik Appelskog võitsid koguni kümme kaheteistkümnest vaatemängulisest kiiruskatsest, mida oli kokku umbes 200 kilomeetrit. Nad olid parimad mõlema päeva arvestuses ja kogusid ERC etapil maksimaalsed 39 punkti.

„See oli täiuslik ralli,” rõõmustas võitja Kristensson. „Fantastiline võidusõiduauto, suurepärane meeskond, fenomenaalsed kruusakatsed ja täiuslik ilm – üks ralli ei saa parem olla. Henrikul ja minul oli meie ADAM R2-s hea tunne algusest peale. Me võitsime esimesed katsed ilma liigseid riske võtmata. Ja kui asjad lähevad nii hästi, peab eelkõige selle eest hoolitsema, et seda rütmi ei kaotaks. Ja me tegime seda hästi, ka sellepärast, et meil ei olnud kummalgi päeval kõige väiksematki probleemi.”

Euroopa meister Sesks ja kaardilugeja Renārs Francis rõhutasid ADAC Opel Rallye Junior Teami tugevust, võites kaks viimast kiiruskatset ning kontrollitud sõiduga teise koha. See oli nende viies poodiumikoht hooaja kuuendal rallil. Selle käigus kindlustasid lätlased Opelile kaksikvõidu ka RC4 arvestuses. „Pärast kaht äpardust Poolas oli mul alguses keeruline taas enesekindlust koguda,” ütles Sesks. „Aga ajapikku läksime me üha paremasse hoogu ja olime ikkagi võimelised võtma kaks katsevõitu. Komplimendid Tomile võimsa esituse eest siin Lätis. Aga ma olen rahul teise kohaga sellel suurepärasel rallil ümber mu kodulinna nii paljude fännide, sõprade ja partnerite ees. Eriti pärast nii vinget hooaega seni suurima õnnestumisega minu karjääris.”

Mõjuva esitusega Lätis saavutas ADAC Opel Rallye Junior Team Euroopa rallimeistrivõistluste neljandal täishooajal muljetavaldava edu. Mārtiņš Sesksi FIA ERC juunioride U27 klassi varase neljanda järjestikuse tiitlivõidu ja Tom Kristenssoni teise koha kõrval tähistas Opeli duo kaksikvõitu ka ERC3 lõpparvestuses kaherattaveolistele autodele. Saavutuste nimekiri jätkub ERC3 Euroopa meistritiitlitega kaardilugejate arvestuses (Francis Appelskogi ees) ning ADAC Opel Rallye Junior Teami võiduga nii meeskondlikus kui ka ERC rahvuste karika arvestuses.

„See muljetavaldav tulemus peegeldab ADAM R2 tohutut potentsiaali nagu ka meie kahe sõitja ja kogu meeskonna oma. Sedalaadi õnnestumine on võimalik ainult siis, kui ülimalt kvalifitseeritud ja motiveeritud meeskonnas on ühendatud kirg, ambitsioon ja rõõm. Minu komplimendid ja tänu kõigile, kes selles osalesid,” ütles Opel Motosporti direktor Jörg Schrott.

FIA ERC juunioride U27 klassi lõpptulemused pärast kuut etappi (sealhulgas kaks arvesse mitteminevat tulemust):

1. Sesks 136 punkti; 2. Kristensson 131; 3. Llarena 97; 4. Gago 67; 5. Vita 67; 6. Hokkanen 61; 7. Wagner 60; 8. Munnings 58; 9. Stengg 39; 10. Broz 37; 11. Blach Nuñez 15; 12. Munster 7.

Tagasi ülesse