loading
  • PACE! plaani järgmine teetähis: brändi kontseptauto näitab Opeli mudelite tulevikku
  • Opeli väärtuste puhas väljendus: saksapärane, kättesaadav, põnev
  • Opel Vizor: kõigi tulevaste mudelite uus eestvaate disain
  • Visuaalne ja digitaalne „puhastus“: täiesti uus “Pure Panel” salongikujundus
  • Elektritoide: GT X Experimental esindab kõikide Opeli mudelite elektrifitseerimist 2024. aastaks
  • Opeli kontseptautod: kujundades tulevikku juba 50 aastat

Opel GT X Experimental: Opeli julge tulevikunägemusRüsselsheim. Opel näitab uhiuue kontseptautoga brändi põnevat tulevikku. Opel GT X Experimental on julge 4,06 meetri pikkune viieukseline täiselektriline kompaktne crossover, mis näeb välja nagu coupé ja pulbitseb uuenduslikest ideedest. GT X Experimental kehastab Opeli väärtusi ja visiooni ning annab vihjeid Opeli tulevaste mudelite väljanägemise ja olemuse osas. Ettevõte teavitas juba möödunud aasta novembris strateegilise PACE! plaani esitlemise käigus erinevatest eesmärkidest ja eesootavatest muudatustest. GT X Experimental on selle protsessi esimene käegakatsutav tulemus.

“Meil on väga selge nägemus sellest, kuidas me PACE! plaani abil Opelile edukat tulevikku soovime rajada. Keskendumine meie väärtustele - saksapärane, kättesaadav, põnev – mängib jätkusuutliku edu juurde naasmisel olulist rolli. Meie kontseptauto annab aimu, kuidas need väärtused Opeli tulevikutoodetes ellu ärkavad. Meie tehnika- ja disainiosakonnad on suurepäraselt nendele põhiväärtustele andnud Opel GT X Experimentali kuju. See mudel annab selge ettekujutuse, kuidas me Opelis tuleviku mobiilsust näeme,” ütles Michael Lohscheller.

Kirg tehniliste uuenduste kättesaadavaks tegemise vastu toidab Opeli innovaatilisust

Kontseptsioonietapis alustas Opel ka laiaulatuslikku ja intensiivset enda brändi ning väärtuste mõtestamise protsessi. Opeli tööstuslik eksistents sai alguse 156 aasta eest täppismehaanikaga; autosid on valmistatud juba ligi 120 aastat ja ettevõtte tegevus on alati olnud kantud soovist teha põnevad ja olulised tehnoloogiauuendused kõigile kättesaadavaks. Kogu selle aja vältel on Opeli erilist lähenemist iseloomustanud kolm sõna: saksapärane, kättesaadav ja põnev. Mis tulevikku puudutab, siis soovib bränd endiselt väljendada kõige kaasaegsemal ja positiivsemal viisil oma saksa juuri: Opeli “uus  saksapärasus” võtab Saksamaa parimad traditsioonilised väärtused – tippklassi inseneriteaduse, tõelise kire suurepäraselt teostatud masinate vastu, erilise keskendumise funktsionaalsusele, kvaliteedile ja töökindlusele – ning rikastab neid soojuse ja avatud mõtteviisiga. Opeli uuenduslikust vaimust inspireerituna väljendab uus GT X Experimental ettevõtte rikkalikku pärandit ja tõotab põnevat tulevikku. See mudel on segu inseneriteadusest, täpsusest ja kvaliteedist ning visiooniga uuendustest, andes aimu sellest, millised saavad Opeli autod 2020ndate aastate keskel olema: julged ja puhta välimusega ning samas äärmiselt kättesaadavad ja kliendikesksed.

Opel otsustas anda oma tulevikuautole vaid 4063 millimeetri pikkuse kompaktse crossoveri kuju (teljevahe: 2625 mm; laius: 1830 mm; kõrgus koos antenniga: 1528 mm). Crossover on hetkel kõige populaarsem mudel ja Opelit ajendab soov muuta see laiemale tarbijaskonnale veelgi kättesaadavamaks. Ent selleks peab crossover ka varasemast oluliselt efektiivsemaks muutuma. Seepärast on Opel GT X Experimental kerge konstruktsiooniga, keskkonnasõbralik ja 17-tolliste velgedega, mis näevad oluliselt suuremad välja - tulemuseks on mugavam sõit ja rabav ilme. 50 kWh’se mahutavusega täiselektriline GT X Experimental – mudel, mis sümboliseerib PACE!-plaani lubadust pakkuda iga Opeli mudeli elektriverisooni 2024. aastaks – on uue põlvkonna liitiumioonakuga ja induktsioonlaadimisega kompaktauto. GT X Experimental ei teeskle täisautomaatjuhtimist, kuid sellel on 3. taseme isejuhtimise funktsioonid, olles võimeline haldama kõiki juhtimise aspekte, ent samas peab juht olema suuteline reageerida sekkumiskäsule.

Puhas ja julge: selline on Opeli tulevikudisain

Opel GT X Experimental: Opeli julge tulevikunägemusGT X Experimental esitleb tulevikutehnoloogiat koos väljapeetud lihtsusega. Disainiosakonna asepresident Mark Adams ja tema meeskond on töötanud välja Opeli spetsiifilise saksapärase disainifilosoofia, mis ühendab endas puhtust ja emotsionaalset julgust. GT X Experimental mudelis on iga funktsiooni ja iga mooduli puhul seatud eesmärgiks saavutada stilistiline puhtus, eemaldades kõik mittevajalikud disainielemendid. Disainimeeskond kutsub seda ’’visuaalseks puhastuseks’’.

Opel GT X Experimentali kere julged proportsioonid harmoneeruvad kaunilt vormitud, puhaste ja voolujooneliste pindadega. Jõulist siluetti rõhutab auto ülemist ja alumist osa eraldav julge graafika. Alumine osa on värvitud helehalliks ja terve ülemine osa, sealhulgas mootoriruumi kaas, klaas ja katus on sinakasmust. Üla- ja alaosa vahel paikneb Opeli julge kollane signatuur, mis justkui voolab üle auto, lisades sellele struktuuri ja dünaamilisust. Värviskeemi puhul on küll kasutatud Opeli traditsioonilist halli-musta-kollase kombinatsiooni, ent uudsel ja värskel viisil. GT X Experimental tervitab reisijaid avara sissepääsuga, kuna kõik neli ust avanevad 90 kraadi ulatuses. Voolujooneline panoraamesiklaas-/katus ulatub kaugele üle tagaistmete, rõhutades crossoveri avatust ja ruumikust.

Opeli disainerid on vähendanud absoluutse miinimumini ka uste ja luukidega seotud tüüpilisi lõikejooni. Uste ülaserv on peidetud kollase joone taha ja üks tagaustest sulandub kokku pakiruumi avaga. Ilma tavapäraste elementideta nagu ukselingid ja küljepeeglid on kere kui sile lõuend, mis on mähitud ümber üllatavate detailide nagu näiteks küljepeegleid asendavad väikesed kaamerad, mis on peidetud mootoriruumi kaane kollastesse küljejoontesse.

Harvad graafilised elemendid tasakaalustavad GT X Experimentali visuaalset puhtust. Juhipoolse tagaukse läve juurde on graveeritud lõigatud tippudega kolmnurgad: üks neist sisaldab väikest kuusnurkset LED-ekraani, kuhu kuvatakse aku laetuse tase. 17-tollised veljed tunduvad oluliselt suuremad tänu üle velje servade ulatuvatele kummikatetele, mis suurendavad visuaalselt sinakasmusti rehve. Velgi kaunistavad kollased jooned peegeldavad kere kollast signatuurkaunistust ning ümbritsevad ka elektroonilist Opeli logo, mis rataste pöörlemise ajal paigal seisab. Auto kuuluvust crossoverite hulka rõhutavad kere allosa kaitsed, mis annavad GT X Experimentalile tugeva ja vastupidava ilme.

“Opel GT X Experimental kehastab meie brändi põhiväärtusi – saksapärasust, kättesaadavust ja põnevust. Tegemist on kontseptautoga, mille roolis inimesed end ette kujutada suudavad. Disaini puhas ja julge teostus on ühendatud progressiivse tehnoloogiaga, mis elu palju lihtsamaks teeb. Ilmselgelt muudab see mudel Opeli tuleviku väga põnevaks,’’ ütles Mark Adams.

Opel Compass ja Opel Vizor annavad Opeli tulevikumudelitele uue visuaalse identiteedi

GT X Experimental annab esmakordselt aimu ka sellest, kuidas hakkavad nägema välja tulevaste mudelite esi- ja tagaosad. Opel Compass kogub disainielemendid ümber kahe tugeva telje, mis ristuvad Opeli logoga. Margi legendaarsele logole pööratakse rohkem tähelepanu kui kunagi varem. Mootoriruumi kaane värskema ja puhtama teostusega keskjoon kujutab endast vertikaaltelge, mis pikeneb logo alla. Horisontaaltelje moodustab Opelile tüüpiline tiivakujuliste päevatulede signatuur, mis hakkab kaunistama kõiki Opeli tulevasi mudeleid. Tagaosa peegeldab esiosa ja demonstreerib Opel Compassi kogu tema puhtuses - margi logo ’’ankurdab’’ tiivakujuliste tagatulede poolt moodustatud horisontaaljoone ja katuseantennist alguse saava vertikaaljoone kaitseraua rõhutatud süvendi külge.

Opel Compassi ja selle maksimaalset disainipuhtust järgides on Opeli disainerid loonud brändi uuenduslikku meelt väljendava Opel Vizori nimelise esiosa. Opel Vizor on ühes tükis moodul, mis raamistab kõiki kõrgtehnoloogilisi ja margielemente nagu näiteks Opeli LED-logo, mis näitab eri värvides süttimisega auto tööolekut, LED-maatriksesituled, tiivakujulised päevatuled ning kõik tumedaks toonitud pleksiklaasi all asuvad juhiabisüsteemide ja isejuhtimise funktsioonide kaamerad ja andurid. Elegantne moodul ulatub julgelt üle terve auto esiosa kuni mootoriruumi kaane alumise osani. Uuest pilkupüüdvast Opel Vizorist saab 2020ndate aastate lõpuks kõikide Opeli mudelite keskne disainielement.

Interjööri keskmes on visuaalselt ja digitaalselt puhas Pure Panel

Opel GT X Experimentali õhuline interjöör järgib samu põhimõtteid ning on läbinud visuaalse ja digitaalse puhastuse. Panoraamesiklaasi/katuse ja katkematu külgakna poolt ümbritsetud salongi voolujoonelisuse taga peitub rohkelt uuendusi. Salongi peamine vaatamisväärsus on Opel Vizorit matkivasse moodulisse paigaldatud näidikuteplokk nimega Opel Pure Panel. Üksainus lai ekraan tervitab juhti ja vihjab, et tänapäeva seeriamudelites olev ekraanide, nuppude ja juhtseadmete rohkus võib tulevikus tarbetuks osutuda. Pure Panel annab juhile juurdepääsu uusimale tehnoloogiale ja võimaldab saada vajalikku teavet, kõrvaldades kõik visuaalselt häirivad elemendid. Sisekujunduse puhtust võib näha ka õhuavade nutikas paigutuses. Need on peidetud ekraanide taha ning tulemuseks on minimalistlikud puhtad pinnad. Lisaks demonstreerib Pure Panel, kuidas Opel tehnoloogia abil klientide elu lihtsamaks teeb. Kaks esipaneeli vasakus ja paremas otsas asuvat ekraani kuvavad väikeste kaamerate poolt edastatavat pilti sõiduki külgedelt. Rooli disaini on lihtsustatud ning rooli keskosa kordab Opel Vizori kuju. Ning sarnaselt velgedele püsib ka rooli keskel olev Opeli LED-logo rooli asendist hoolimata paigal.

Samasugune puhas kõrgtehnoloogiline lähenemine iseloomustab ka tervet salongi. Näiteks istmed tunduvad õhus hõljuvat ja peatugede alla paigutatud eemaldatavad kõlarid pakuvad erakordset muusikaelamust. Graafilised detailid rõhutavad ka salongidisaini ranget puhtust: kolmnurkade teema kordub istmete seljatugedel ning gaasi- ja piduripedaalidel. 

Opeli kontseptautod on võimaldanud pilguheitu Opeli tulevikku juba üle 50 aasta 

Nimi GT X Experimental on inspireeritud Opeli 1965. aasta Experimental GT-st – kupeemudelist, mis oli ühtlasi ka esimene Euroopa autotootja poolt valmistatud kontseptauto. Nimele lisatud X rõhutab Opeli plaani crossoverite turul veelgi tugevamini kanda kinnitada. Kõikidest 2021. aastal müüdavatest Opeli autodest saavad 40% olema crossoverid.

Opel on juba aastakümneid kasutanud kontseptautosid oma tuleviku kujundamiseks. Enamik kontseptautosid ei olegi seeriatootmiseks mõeldud, pigem aitavad need brändil oma tulevaste mudelite põhiprintsiipe paika panna. Opeli kolm viimast kontseptsautot on margi arenguga ilmselgelt kooskõlas. 2013. aasta Monza kontseptauto peegeldas Opeli püüdlusi efektiivsuse poole (kergus, voolujoonelisus, jõuallikas) ja see tõhusus väljendus ka voolujoonelises disainis. Kättesaadavusel, lihtsusel ja puhtusel põhineva disainiga 2016. aasta GT Concept viis tõhususe juba järgmisele tasemele. Ja nüüd on GT X Experimental oma puhta ja julge disainiga ning brändiväärtustel põhineva filosoofiaga – saksapärane, kättesaadav ja põnev – saavutanud  juba järgmise taseme.

Tagasi ülesse