loading
  • Selge keel: kontseptauto rõhutab Opeli brändiväärtusi – saksapärane, kättesaadav ja põnev
  • Selge suund: tulevaste Opeli mudelite eestvaade tüüpilise „visiiriga”
  • Selge lähenemine: uut mudelit Opel GT X Experimental esitletakse hiljem sel aastal
  • Selge avaldus: Opeli tegevjuht Michael Lohscheller nimetab kaubamärgi identiteeti tähtsaks osaks PACE! plaanist

Opeli uus nägu: esimene pilk kontseptile GT X ExperimentalRüsselsheim. Opel on nüüdseks olnud PSA Grupi osa täpselt üks aasta. Opel GT X Experimental annab samas eelvaate kaubamärgi tuleviku ja tulevaste mudelite osas. Neid asjaolusid arvestades on märksõnad saksapärane, kättesaadav ja põnev olulisemad kui kunagi varem. Need kolm Opeli põhiväärtust iseloomustavad brändi kõiki mudeleid ja määratlevad kogu Opeli tänast ja tulevikus toimuvat tegevust.

„Me peame järgima oma kaubamärgi väärtusi rangelt kõiges, mida teeme. See kehtib uute sõidukite ideest kuni arendamise ja elluviimiseni ning on meie PACE! plaani võtmeelement. Meie kaubamärgi identiteet on meie tulevik,” ütles Opeli tegevjuht Michael Lohscheller. „Sellepärast andsin ma meie disaini- ja insenerimeeskondadele ülesande need väärtused kontseptsioonauto näol visualiseerida. Tulemus on Opel GT X Experimental, mille maailma esmaesitlus toimub enne selle aasta lõppu.”

Opel GT X Experimental annab esimese ettekujutuse sellest, mida tulevik toob ja millised Opeli mudelid hakkavad 2020. aastate keskel välja nägema. See on esimene sõiduk, millel on Opeli uus nägu. Kaubamärgi kontseptsioon järgib uut „Opeli Kompassi”, mis kehastab selgelt ja unikaalselt tulevaste mudelite esiosa disaini. Kompassi põhitunnus on kaks esileküündivat telge, mis lõikuvad Opeli logoga: ühelt poolt iseloomulik mootorikaane keskel asuv vagu ja teiselt poolt tiivakujulised päevatuled. Legendaarne välgunool moodustab disaini keskpunkti.

Esitulesid, päevatulesid, abisüsteemide kaameraid ja sensoreid koos välgunoolelogoga raamib ainulaadne disainielement. See element meenutab mootorrattakiivri vaateava ja seda nimetatakse seetõttu „visiiriks”. Opeli „visiir” teeb oma debüüdi mudelil GT X Experimental ja annab tulevastele Opeli mudelitele uue, iseloomuliku, julge ja puhta näo.

„Muutub üha selgemaks, et Opel päästab valla uue potentsiaali. Pärast vaid üht aastat PSA Gruppi kuulumist ja ainult üheksa kuud pärast meie PACE! strateegiaplaani teatavaks tegemist oleme me muutunud palju tõhusamaks ja võime vaadata tulevikku suure enesekindlusega. Me saime hiljuti teatavaks teha 502 miljoni eurose kasumi[1], 5 % kasumimarginaali[2] ja 1,2 miljardi eurose põhitegevusest vaba rahavooga aasta esimeses pooles. Nüüd vaatan ma suure uhkusega mudelit GT X Experimental. Meie kaubamärgi kontseptsioon illustreerib enesekindlalt meie brändiväärtusi. Traditsioonilised omadused, nagu Saksa inseneritöö, täpsus ja kvaliteet ühendatakse põnevate ja innovaatiliste ideedega elamusrikka sõidukogemuse saamiseks. GT X Experimental kehastab kõike seda,” selgitas Opeli tegevjuht Michael Lohscheller.

Uut Opel GT X Experimentali, mille nimi rõhutab Opeli trendiloovate kontseptautode pikka traditsiooni, esitletakse hiljem sel aastal. Rüsselsheimis baseeruv autotootja oli esimene Euroopa autotootja, mis näitas sportliku Experimental GT mudeliga 1965. aastal disainikontseptsiooni. Monza Concept (2013) ja GT Concept (2016) olid juba verstapostid GT X Experimental kontsepti suunas: need mõlemad arendasid edasi Opeli väärtusi ja tõid esile nii Opeli efektiivsust kui ka puhast disainiesteetikat, jättes samal ajal kuvandi kättesaadavusest.

Opeli disainimeeskond püüdis tugineda oma suurepärasele pärandile ja teetähiseks saanud kontseptautodele, kui võttis suuna iseloomuliku uue disaini elluviimisele nii oma tulevaste mudelite välis- kui sisedisaini osas. „Me oleme uhked oma Saksa pärandi üle, ent tahtsime tabada ka tänapäeva moodsa Saksamaa uut vaimu. See viis meid keskse Opeli disainifilosoofia loomiseni, mis on nii „julge” kui ka „puhas”. Me tahame luua põnevat ja esile kerkivat disaini, mis on samas ka puhtalt ellu viidud. Opel GT X Experimental kehastab neid väärtusi täiuslikult ja rõhutab meie uute sõidukite olemust,” selgitas Mark Adams, Opeli asepresident disaini alal.

 

 


[1] Tulu põhitegevusest

[2] Tegevuskasumi marginaal

Tagasi ülesse